Katlanır Merdane

Katlanır Merdane

  • Katlanır Merdane-0
  • Katlanır Merdane-1

  Merdanelerin temel görevi toprağı bastırmaktır. Toprak işleme aletleriyle parçalanamayan kesekleri ezerek ufalamak ve tarla yüzeyini düzeltmek için kullanılırlar. Merdanler ekimden önce ve sonra tarlaya sokulabilirler. Ekimden önce sokularak, işlenmiş tarlanın keseklerini kırarak toprağı bastırır ve hava boşlukları arasında bir denge sağlanmış, toprağın su hava oranı düzenlenmiş ve iyi bir tohum yatağı hazırlanış olur.

  Ekimden sonra ise, tohumların toprakla olan ilişkisini arttırmaya, alt katlarda bulunan suyun yukarıya tohumların bulunduğu bölgeye yaklaştırılmasına bu sayede çimlenmeye yardımcı olur.

  Merdanelerde kullanılan malzemeler imalat aşamasına gelmeden her türlü muayeneleri yapılıp test aşamasından geçtikten sonra imalata hazırlanmaktadır ve kaliteli malzemeler kullanılmaktadır.

  Tasarımı sayesinde ayarları basit ve kullanımı son derece kolay bir makinadır.
  Merdane volantları ve dişlisi üzerindeki profiller sayesinde toprak yüzeyinde küçük çukurluklar meydana getirerek su tutmayı arttırmakta, yüzey akışını azaltmaktadır.

  Yol konumunda yan bataryalar liftler yardımıyla kapanarak taşıma kolaylaştırılmıştır. İş konumunda açılarak iş genişliği arttırılmıştır.

  • Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır.
  • Detay...Kabul Et

  Hızlı Erişim Formu